O nas

Biblioteka w Konopnicy powstała w 1949 roku. Początkowo mieściła się w domach prywatnych, by w końcu w 1989 roku przenieść się do lokalu Urzędu Gminy o powierzchni 60 m2, w którym funkcjonuje do dziś. Obecna siedziba biblioteki odznacza się dobrą lokalizacją, jest tam widno, ciepło, a po generalnym remoncie przeprowadzonym na początku 2010 roku także przestronnie. w latach 1993 – 2012 roku biblioteką kierowała Pani Ewa Misztal. Obecnie funkcję dyrektora pełni Pani Magdalena Tomasik.

Główne cele jakie stawia sobie biblioteka to zaspakajanie potrzeb naszych czytelników oraz wyrabianie i pogłębianie zainteresowań czytelniczych. W dobie Internetu i społeczeństwa informacyjnego biblioteka nie może być jedynie książnicą, dlatego oferujemy mieszkańcom Gminy Konopnica bezpłatny dostęp do Internetu i staramy się być rzetelnym źródłem wiedzy nie tylko książkowej. Wychodzimy naprzód oczekiwaniom, które stawiają przed nami czytelnicy. Owocuje to rzeszą wiernych bywalców biblioteki, a także gronem nowych osób chętnych do korzystania z naszych usług.

Oprócz bogatego księgozbioru w postaci książek i audiobooków, biblioteka główna oraz jej filie do dyspozycji czytelników oddają ciekawą ofertę kulturalno-oświatową: spotkania autorskie, konkursy, wystawy objazdowe i wystawki okolicznościowe, lekcje biblioteczne oraz inne imprezy biblioteczne. Gromadzimy także materiały regionalne oraz prowadzimy kronikę biblioteczno-środowiskową.