Nowe zasady funkcjonowania placówek bibliotecznych naszej gminy


Nowe zasady korzystania ze zbiorów Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica oraz jej filii w Motyczu, Radawcu Dużym i Zemborzycach Tereszyńskich obowiązujące od 11.05.2020

W związku z panującą epidemią koronowirusa  zostają ustalone nowe zasady korzystania z placówek bibliotecznych gminy Konopnica, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracownikom bibliotek, jak i czytelnikom.  

– konieczność dezynfekcji rąk przed wyjściem do lokalu biblioteki

– brak wolnego dostępu do półek.

– maksymalna liczba czytelników przebywających w bibliotece zostaje ograniczona do trzech osób (Kozubszczyzna) z zachowaniem bezpiecznego dystansu 2 metrów. , zaś w filiach w Radawcu i Zemborzycach po jednej osobie. Filia Motycz obsługuje czytelników jedynie przez telefon.  

– osoby przebywające w bibliotece zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa.

– wszystkie pozycje zwracane do bibliotek od dnia 11 maja 2020 zostaną poddane obowiązkowej 3-dniowej kwarantannie.

– ze względów bezpieczeństwa zalecamy wcześniejszy kontakt z biblioteką (telefon, e-mail, Facebook) w celu umówienia swojej wizyty i podania listy pozycji do wypożyczania. Wizyty umówione będą obsługiwane w pierwszej kolejności. 

Przypominamy, że w Internecie dostępny jest katalog on-line, za pomocą którego można wyszukiwać interesujące pozycje. http://katalog.konopnica.e-bp.eu/. Informacje o nowościach zamieszczane są także na Facebooku biblioteki.

Wszelkie niedogodności wynikające ze zmiany sposobu obsługi czytelnika są wyrazem troski o państwa i nasze bezpieczeństwo. Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do nowych zasad.

Poniżej podajemy kontakt telefoniczny i e-mailowy do naszych placówek bibliotecznych. Godziny pracy pozostają bez zmian.

Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica (przy Urzędzie Gminy)

Tel. 81 503 12 52

[email protected]

piszcie do nas także na Facebooku

Filia biblioteczna w Motyczu(w szkole podstawowej w Motyczu)

Tel. 81 503 17 38

[email protected]

Filia biblioteczna w Motyczu ze względu na lokalizację w budynku szkoły podstawowej będzie obsługiwała czytelników wyłącznie po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Filia biblioteczna w Radawcu Dużym

Tel. 572 657 547  

[email protected]

Filia biblioteczna w Zemborzycach Tereszyńskich

81 750 00 02

[email protected]