O CHOROBA ! Miesiąc z ISKIERKĄ – akcja edukacyjna


Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym czasie na świecie popularyzuje się wiedzę na ten temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Biblioteka Publiczna gminy Konopnica wraz z filiami bibliotecznymi bierze udział w akcji edukacyjnej „O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ”, organizowanej przez Fundację ISKIERKA i Wydawnictwo Agora dla dzieci.

Akcja trwa 4 tygodnie, od 15 września do 18 października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważny temat jakim jest doświadczenie choroby onkologicznej w życiu dziecka – zarówno jako małego pacjenta, jak i osoby w której otoczeniu chorują inni – rodzice, dziadkowie, kolega ze szkoły, sąsiadka. Akcja ma aspekt edukacyjny, pokazujący jak odnaleźć się w gąszczu informacji i emocji. Jak rozmawiać, jak i gdzie szukać wsparcia oraz jak go udzielać.

W ramach akcji Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica nabyła do swoich placówek bibliotecznych książkę dla dzieci „O, choroba” Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera, zachęca swoich czytelników do zapoznania się z tą unikalną publikacją, jak i do skorzystania z bogatej bazy wiedzy Fundacji Iskierka (www.fundacjaiskierka.pl). Uczestnictwo w akcji umożliwi także bibliotekarzom wzięcie udziału w specjalistycznym webinarze w Autorami książki i ekspertami Fundacji.

Więcej o akcji O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ: