Wideotłumacz dla osób niesłyszących w Bibliotece Publicznej Gminy Konopnica

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica informuje, że w celu zagwarantowania osobom niesłyszącym i głuchoniemym funkcjonowania w społeczeństwie na zasadzie równości z innymi osobami, Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica daje możliwość  korzystania z pomocy wiedeotłumacza.

Wideotłumacz to usługa skierowana do osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego online podczas korzystania z usług biblioteki.

Usługa polega na połączeniu się z tłumaczem, którego nie ma fizycznie w bibliotece, ale jest po drugiej stronie monitora komputera. Osoba niesłysząca, która przychodzi do Biblioteki, kieruje się  do wypożyczalni, w której znajduje się stanowisko z wideotłumaczem.

Przy stanowisku – razem z pracownikiem biblioteki – nawiązują połączenie przez internet z tłumaczem polskiego języka migowego. Usługa wideotłumacza pozwala m.in. na swobodną i bezpośrednią obsługę osób niesłyszących oraz na koordynowanie spraw przez osobę niesłyszącą osobiście, bez udziału pełnomocnika.

Istnieje również możliwość połączenia z Biblioteką bez wychodzenia z domu poprzez stronę internetową https://tlumacz.migam.org/biblioteka-publiczna-gminy-konopnica-

Osoba, która chce skorzystać z tej usługi nie musi umawiać się wcześniej, by z niej skorzystać – usługa jest świadczona na wezwanie. To dla osób niesłyszących także większa swoboda.

Stanowisko z usługą wideotłumacza znajduje się w wypożyczalni Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica (Kozubszczyzna 127, przy
Urzędzie Gminy)
i można z niego korzystać następujących godzinach:

Poniedziałek 8.00 – 18.00

Wtorek 8.00 – 15.00